Koncerty Koncerty

XII RCK PRO JAZZ Festiwal

 • Data rozpoczęcia:
  30 LIPCA 15:00
 • Data zakończenia:
  1 SIERPNIA 20:00

Zapraszamy w dniach 30.07 - 01.08.2021 na XII RCK PRO JAZZ Festiwal Kołobrzeg stanie się centrum muzyki jazzowej nad Bałtykiem. W ciągu 3 dni czeka nas aż 12 wydarzeń muzycznych, w tym koncert znakomitego pianisty Leszka Możdżera piano solo.

Leszek Możdżer zagra w sobotę 31 lipca o godz. 20.00 w amfiteatrze (ul. Fredry 1). Bilety na koncert kosztują 40 zł i są już od piątku (16 lipca) do nabycia w kasie RCK (ul. Solna 1), w kasie amfiteatru oraz na kupbilecik.pl (w internecie od poniedziałku 19.07.)

Wszystkie pozostałe wydarzenia muzyczne w ramach XII RCK PRO JAZZ Festiwal są  bezpłatne.  Koncerty będą odbywać się na scenie plenerowej RCK, przy Pomniku Zaślubin, koło Latarni Morskiej, przy Bindażu, na Bulwarze nad Parsętą oraz na dziedzińcu Ratusza.

Leszek Możdżer (1971) - kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny, twórca muzyki filmowej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 5 lat. W 1996 roku W 1996 ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W Kołobrzegu wystąpi pierwszy raz.

 • Andreas Bergcrantz & Sylwester Ostrowski Unit
 • Andreas Bergcrantz (SE) - trąbka
 • Sylwester Ostrowski (PL) - saksofon tenorowy
 • Jakub „Mizer" Mizeracki (PL) - gitara
 • Albert Bover (ES) - piano
 • Joris Teepe (NL) - kontrabas
 • Owen Hart Jr. (USA) - perkusja

Wspólny projekt szwedzkiego trębacza Andersa Bergcrantza i szczecińskiego saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego, a w nim autorskie kompozycje obu liderów.

Sylwester Ostrowski - muzyk, kompozytor, lider, a także promotor jazzu, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz. Inicjator wielu międzynarodowych projektów z udziałem wybitnych muzyków amerykańskich, jak m.in. Billy Harper, Deborah Brown, Darius Brubeck, Keyon Harrold, Freddie Hendrix, Dominique Sanders, Eric Allen. Współorganizator, razem z amerykańskim stowarzyszeniem Jazz Sister Cities, takich globalnych przedsięwzięć, jak ekspedycja gwiazd polskiego jazzu na Safaricom International Jazz Festival w Nairobi, Kenia, czy do Kansas City.

Anders Bergcrantz - szwedzki wirtuoz trąbki i uznany kompozytor. Został dwukrotnie uhonorowany Gyllene Skivan (Złotą Płytą) przez szwedzki magazyn jazzowy Orkesterjournalen: w 1995 roku za In This Together i ponownie w 2007 za About Time.

Piosenki Reglamentowane, czyli polska muzyka lat 70 i 80 tych w zupełnie nowych i nieoczywistych aranżacjach. Utwory mocne pod względem przekazu i warstwy muzycznej. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników polskiej piosenki. W wykonaniu Bartosz Pernal Orchestra usłyszymy takie przeboje jak: „07 zgłoś się", „Krakowski spleen", czy „Nie pytaj o Polskę". Wraz z muzykami na scenie pojawią się soliści: Kasia Mirowska i Wojciech Myrczek.

Bartosz Pernal - puzonista, kompozytor i aranżer. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie puzonu jazzowego dr Grzegorza Nagórskiego, a także studia w klasie kompozycji i aranżacji jazzowej prowadzonej przez prof. Andrzeja Zubka na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako kompozytor, aranżer i dyrygent prowadzi autorskie projekty regularnie realizując premierowe wykonania zarówno w obsadach orkiestrowych (Bartosz Pernal Orchestra), jak i kameralnych (Bartosz Pernal Sextet i Bartosz Pernal Quartet).

Maciej Sikała - należy do ścisłej czołówki polskich saksofonistów tenorowych i sopranowych, od lat zajmuje najwyższe notowania w corocznym rankingu Jazz Top pisma "Jazz Forum". W 1987 ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Był członkiem kultowej formacji Miłość, Kwintetu Piotra Wojtasika, zespołów Piotra Rodowicza, Leszka Możdżera i polsko-niemieckiego Sopot-Hamburg Jazz Quintet. Koncertował i nagrywał z wybitnymi muzykami amerykańskimi: Lesterem Bowiem, Kennym Wheelerem, Davem Liebmanem, Ronniem Burrage’em, Reggiem Workmanem, Billym Hartem, Billym Harperem. Nagrał kilka autorskich albumów, m.in. The Sheep is Found (nominacja do nagrody Fryderyk 2001) oraz Another One For.

Jakub Olejnik - kontrabasista, gitarzysta basowy. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Bass & Beat Festival. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunkach: klasyka (2002) oraz jazz (2008).
Mateusz Maniak - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wszechstronny perkusista, pedagog, muzyk sesyjny, na stałe związany z wrocławską sceną muzyczną.

KONCERT NA ŚCIANIE - to przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych. Muzycy pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika grają wbrew prawu grawitacji, stojąc na pionowej ścianie Latarni Morskiej. Zabezpieczeni alpinistycznymi linami wykonują arcyniebezpieczny, pełnowymiarowy półtoragodzinny pionowy koncert.  Cyrkowe ewolucje i naścienne tańce w wykonaniu samych muzyków, oryginalna gra świateł to zapowiedź historycznego w środkach i formie muzycznego spektaklu popularnie zwanego Koncertem na Ścianie. Koncert na Ścianie jest jedynym tego typu projektem na świecie, gdzie mamy wrażenie jakby grawitacja działała "w bok". Koncert na Ścianie to muzyka inspirowana tradycją Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Kolorowe stroje, śpiewne melodie, gorące tropikalne rytmy i niepowtarzalne show przenoszą świadków zdarzenia w świat radości i zabawy.

Scena plenerowa RCK ul. Solna 1 oraz: Amfiteatr, Latarnia Morska/Port Pasażerski, Pomnik Zaślubin, Bindaż, MBP ul. Frankowskiego (Bulwar nad Parsętą), Dziedziniec Ratusza, Kurtyna Coffee - RCK. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny oprócz koncertu Leszka Możdżera w amfiteatrze.

PROGRAM FESTIWALU

 • Piątek 30.07.2021
  • 15.00
   Koncert Jazz na ulicach
   Miejsce: Pomnik Zaślubin
  • 19.00
   Andreas Bergcrantz & Sylwester Ostrowski Unit
   Miejsce: scena plenerowa RCK, ul. Solna 1
   Bartosz Pernal Orchestra „Piosenki reglamentowane"
   Miejsce: scena plenerowa RCK, ul. Solna 1
  • 22.30
   Koncert Na Ścianie
   Ryszard Bazarnik (etno jazz)
   Miejsce: Latarnia Morska/Port Pasażerski
 • Sobota 31.07.2021
  • 11.00
   Koncert Jaz na ulicach
   Sikała/Olejnik/Maniak
   Miejsce: Plac Koncertów Porannych (Bindaż)
  • 13.00
   Koncert Jazz na ulicach
   Miejsce: Pomnik Zaślubin
  • 16.00
   Koncert Jazz na ulicach
   Sikała/Olejnik/Maniak
   Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna ul. Frankowskiego (Bulwar nad Parsętą)
  • 18.00
   Koncert Jazz na ulicach
   Miejsce: Dziedziniec Ratusza, ul. Armii Krajowej 12
  • 20.00
   LESZEK MOŻDŻER PIANO SOLO
   Miejsce: Amfiteatr, ul. Fredry 1, Bilety: 40 zł
  • 21.00
   ArteFakt Olszewski/Samela/Kamiński
   Jam Session
   Miejsce: Kurtyna Coffee - RCK, ul. Solna 1
 • Niedziela 1.08.2021
  • 11.00
   Koncert Jazz na ulicach
   Miejsce: Plac Koncertów Porannych (Bindaż)
  • 13.00
   Jazz na ulicach
   Miejsce: Kurtyna Coffee - RCK, ul. Solna 1
  • 17.00
   Sikała/Olejnik/Maniak
   Jam Session/After Party
   Miejsce: Kurtyna Coffee - RCK, ul. Solna 1

Dyrektor Festiwalu: Tadeusz Kielar
Dyrektor Artystyczny: Monika Dziedzic

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x