Dla najmłodszych Dla najmłodszych

Poranki Młodego Widza „Serce dębu"

  • Data rozpoczęcia:
    27 LISTOPADA 11:00
  • Data zakończenia:
    27 LISTOPADA 14:00

Zapraszamy 27.11.2022 roku o godzinie 11.00 do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na Poranki Młodego Widza film „Serce dębu", który odbędzie się w sali widowiskowej RCK.

Nakręcony w technologii 4K dokument to zapis roku z życia majestatycznego drzewa i jego mieszkańców: pełna humoru, napięcia i czułości kronika codziennej walki o pożywienie, schronienie i przetrwanie. Pozbawiony jakiegokolwiek komentarza - poza muzyką - film pozwala spojrzeć na dąb jako na doskonale zorganizowany ekosystem, w którym wszystkie istoty są zmuszone do zgodnej współpracy.

„Serce dębu" idzie tropem wytyczonym przed laty przez takie tytuły jak „Mikrokosmos" i „Makrokosmos": „Podniebny taniec" (reżyser Laurent Charbonnier był operatorem drugiego z nich), lecz jest osiągnięciem jeszcze bardziej imponującym. Wszędobylska kamera Mathieu Giombiniego pozwala zajrzeć nie tylko do gniazd, dziupli i między korzenie drzewa, lecz nawet do wnętrza żołędzia, w którym rozwija się larwa słonika żołędziowca. Wspaniałe, porywające widowisko!

Bilety: 15 zł normalny, 13 zł ulgowy / karta mieszkańca do kupienia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x