Dla najmłodszych Dla najmłodszych

Kolorowe wakacje z Biblioteką

  • Data rozpoczęcia:
    1 LIPCA 2021 16:00
  • Data zakończenia:
    26 LIPCA 2021 19:00

Zapraszamy dzieci na plenerowe wydarzenia organizowane pod hasłem „Kolorowe wakacje”. W każdy czwartek, o godzinie 16.00, na bulwarze nad Parsętą, odbędą się ciekawe spektakle, warsztaty i kolorowe - różnorodne zajęcia animacyjne. Nikt na nudę nie powinien narzekać!

Organizatorzy zapraszają na odkrywanie barwnego świata literatury w poezji JULiJANA , czyli Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Na zabawne i pięknie ilustrowane opowieści Pawła Wakuły - autora i ilustratora książek dla dzieci oraz na polskie legendy, w których oczywiście głównym bohaterem będzie smok. Ekstra dodatkiem i przedłużeniem literackich uniesień będą książkowe super bestsellery, które przy okazji będzie można wypożyczyć do domu i czytać do poduszki w oczekiwaniu na kolejne czwartkowe popołudnie.

W bibliotecznym programie nie zabraknie zabaw i muzycznych animacji z klaunami oraz podróży dookoła świata z ptakiem nielotem o imieniu Dodo. Dla ciekawskich i żądnych wiedzy naukowej, propozycja nie do przegapienia! Naukowe i bardzo wybuchowe pokazy edukacyjne, czyli chemiczne i fizyczne - efektowne eksperymenty!
Dla chwili relaksu i na ostudzenie wakacyjnych emocji Biblioteka zaprasza na pokaz karate w wykonaniu podopiecznych klubu Kyokushin Karate, turniej małych O’GRÓW, czyli rozgrywki działającego przy Bibliotece klubu gier planszowych oraz na zabawy z wehikułem czasu, za sprawą którego uczestnicy będą odkrywać zabawy podwórkowe swoich rodziców i dziadków.

Biblioteczny program „Kolorowe wakacje” dofinansowany został przez Gminę Miasto Kołobrzeg w ramach środków MPPiRPA. Na wydarzenia i warsztaty wstęp jest wolny, jednakże z uwagi na zmieniające się zagrożenie epidemiczne organizatorzy zastrzegają możliwość ograniczenia liczby uczestników.

01.07.2021 - Spektakl Jul i Jan, Teatr Rozmaitości Gwitacje - warsztaty teatralne

08.07.2021 - Spektakl muzyczny - Dodo w podróży, Agencja Wilk Art Patyczaki - zajęcia plastyczne

15.07.2021 - Pokaz naukowy - Gorąca chemia. Pomysłowa Fabryka Czytam, bo lubię - biblioteka poleca

Malowanie na asfalcie

22.07.2021 - Paweł Wakuła - warsztaty z autorem i ilustratorem książek dla dzieci. Pokaz karate Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI

29.07.2021 - Interaktywne spotkanie z Klaunami Kulkami - warsztaty animacji Portret klauna - zajęcia plastyczne

05.08.2021 - Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu - spektakl; Teatr Papierowe smoki- warsztaty plastyczne

12.08.2021 - Czas Czarodziej - spektakl; Teatr Rozmaitości Gwitajcie Wehikuł czasu - dawne zabawy podwórkowe

19.08.2021 - Zimna fizyka - pokaz naukowy; Pomysłowa Fabryka Czytam, bo lubię - biblioteka poleca Laboratorium zapachów - warsztaty

26.08.2021 - O' GRY-turniej gier planszowych Stwory i potwory zajęcia plastyczne

Dla dzieci i dorosłych: O' GRY-Klub Gier Planszowych, czwartki od godz. 16.30

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x