Koncerty Koncerty

Poranne Koncerty Kameralne - Bindaż

  • Data rozpoczęcia:
    3 LIPCA 11:00
  • Data zakończenia:
    3 LIPCA 13:00

Zapraszamy 3 lipca 2021 roku o godzinie 11.00 na Poranne Koncerty Kameralne - Plac Koncertów Porannych (Bindaż).
Powracając do sięgających końca XIX i początków XX wieku muzycznych tradycji Kołobrzegu proponujemy turystom i kuracjuszom, a także mieszkańcom cykl Poranne Koncerty Kameralne . Niegdyś słynące nie tylko jako uzdrowisko, ale również centrum kultury muzycznej miasto oferowało koncerty w różnych miejscach i o różnych porach. Grywano nad brzegiem morza, w salach koncertowych, w ewangelickim kościele św. Mikołaja (w miejscu dzisiejszego kościoła pw. Św. Marcina) oraz w kolegiacie. Tak jak w czasach przedwojennych koncerty uatrakcyjniały pobyt kuracjuszy w naszym mieście, tak dzieje się i obecnie.
W sezonie letnim Prezydent Miasta Kołobrzeg i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta organizują wiele wydarzeń muzycznych od tak dużych przedsięwzięć jak Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” po Poranne Koncerty Kameralne odbywające się w Parku Koncertów Porannych przy Bindażu Grabowym. W tym urokliwym miejscu muzykom zapraszanym przez organizatorów wtóruje śpiew ptaków, szelest liści oraz szum nadmorskich powiewów.

Wstęp wolny.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x