Pozostałe Pozostałe

Wystawa malarstwa: Jan Norbert Dubrowin

  • Data rozpoczęcia:
    28 MAJA 10:00
  • Data zakończenia:
    9 LIPCA 17:00

Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej im. A.J. Ściesińskich na ulicy Armii Krajowej 12, prawe skrzydło Ratusza na wystawę malarstwa Jana Norberta Dubrowina w dniach 28.05-9.07.2021 r.

Jan Dubrowin urodził się w 1957 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom uzyskał w 1981 roku z zakresu tkaniny unikatowej. Od tego czasu uczestniczył we wszystkich wystawach środowiskowych.

Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Nowym Sączu, Kaliszu, Sieradzu, Bielsku-Białej, Radomiu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze. Brał udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w galeriach sztuki. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i środowiska. W 2006 z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej uhonorowany został „Brązowym Medalem za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego".

Główne cechy jego twórczości to realistyczne przedstawianie świata i malarskie podejmowanie problemu światła i cienia. Dla Dubrowina głównym motywem malarstwa jest człowiek, jego wnętrze, przeżycia. Pojawia się tez pejzaż i sceny rodzajowe.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x