Pozostałe Pozostałe

Noc Muzeów w Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku

  • Data rozpoczęcia:
    15 MAJA 18:00
  • Data zakończenia:
    15 MAJA 21:00

Po odmrożeniu instytucji kultury, otwieramy wielotonowe wrota naszego magazynu amunicji atomowej w podborskim lesie. Zapraszamy wszystkich chętnych na historyczne spotkanie w sobotę 15 maja. Czekamy na was od 18 do 21. Będziemy oprowadzać po wnętrzu magazynu i po raz pierwszy na żywo zaprezentujemy pracujący radziecki agregat prądotwórczy, który od 1970 roku zasilał ten obiekt. Dla chętnych, czekać będzie ognisko, na którym we własnym zakresie będzie można upiec kiełbaski lub inne przysmaki. Pojawią się także rekonstruktorzy z GRH Wybrzeże i GRH Kołobrzeg z pojazdami, którzy uczestniczyć będą w rajdzie „Atomowa Jutrzenka" szlakami lasu w Podborsku.

Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku to jedyne w pełni miejsce, w którym w latach 1970-1989 przechowywany broń jądrową na terytorium Polski dla wojsk Układu Warszawskiego. Powstawało w latach 1967-1969 w ramach ściśle tajnego projektu realizowanego przez Wojsko Polskie. W 1970 roku kompleks przekazano armii radzieckiej. Od 2016 roku mieści się tam obiekt Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Pamiętajmy o obowiązującym reżimie sanitarnym. Wstęp bezpłatny. Impreza odbywa się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. 

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x