Pozostałe

Wystawa „Góry - o jakże tu miło!"

  • Data rozpoczęcia:
    13 MARCA 10:00
  • Data zakończenia:
    10 MAJA 18:00

Prezydent Miasta Kołobrzeg - Anna Mieczkowska wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zapraszają  w dniach od 13 marca do 9 maja 2021 r. do odwiedzenia wystawy fotograficznej „Góry - o jakże tu miło! Jak miło!" autorstwa Barbary Mikockiej ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Jest to ekspozycja wykorzystująca w dużym stopniu muzealne zbiory pocztówek gromadzone od wielu lat.

Oprócz szeroko pojętego sportu w kolekcji zgromadzono dość znaczny zbiór pocztówek o tematyce podróżniczo-turystycznej, obejmujący turystykę górską, jaskiniową, alpinizm oraz karty krajobrazowe, wśród których prym wiodły pejzaże górskie. Upowszechnienie pocztówki zbiegło się w czasie z rozwojem turystyki górskiej, alpinizmu i sportów zimowych, a także kurortów górskich w Karkonoszach, Tatrach, Alpach i innych górach Europy.

Karta pocztowa o tematyce górskiej jest dokumentem, dzięki któremu możemy prześledzić dzieje alpinizmu od pierwszych wejść na europejskie szczyty po zdobywanie ośmiotysięczników w Himalajach i Hindukuszu, rozwój różnych dyscyplin narciarstwa, przemiany obyczajowe.

Najstarsza pocztówka pochodzi z 1894 r. i przekazuje pozdrowienia z Karkonoszy, ze schroniska pod Śnieżką.

Zapraszamy do galerii na I piętrze (hol główny), MOSiR Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 38.
Wstęp wolny.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x